Vítejte na stránkách cykloklubu Horokolo Jundrov

Šela Maraton Helfštýn

Dnes jsme se zúčastnili s Předsedou závodu Author Šela maraton. Po cestě z Brna se počasí postupně horšilo. Mraky byly stále níž a níž, teplota se snižovala, až se zastavila na nějakých 12°C. V poledne, kdy startovala naše trasa, tedy MTB 52km, bylo už přijatelných 15°C. Nepršelo což bylo také pozitivní. Ovšem trať byla i tak poměrně dost rozbahněná. Na start naší trasy se postavilo 610 závodníků. Poměrně brzy po startu nám došlo, že nás nečeká nic jednoduchého. A to nejen proto, že na nás čekalo nějakých 850 metrů převýšení. Mohlo by se zdát, že to není moc, ale i rovinaté úseky v bahně celkem spolehlivě ubíraly síly.

Trať MTB 91km vyhrál Pavel Boudný, trať CROSS 71km vyhrál paraolympionik Jiří Ježek a trať MTB 52km Břetislav Rohel. No a naše výsledky? Předseda závod nedokončil a já jsem do cíle dorazil 1:04:14 za vítězem na 258. místě s časem 2:57:47. Zde můžete mrknout na oficiální výsledky